Vítejte na našem webu  -  Welcome to our website

Tyto stránky se věnují zejména makrofotografii. Jestliže se vám publikované fotky líbí, jsem tomu rád.

These web page is devoted to macrophotography. I´d be glad if you like it.

Makrosnění

Že  krása barev je vetkána i do neživého světa Vám nově ukáže čerstvá sbírka makrofotografií českých polodrahokamů z podkrkonoší. Snad to bude i odpověď na to, zda mají kameny duši. 

Další obrázky najdete v mineralogické části.

Něco z luhů a hájů

Acháty v modré

Že modrá je dorbrá, to už se ví dlouho, ale že je modrá dobrá i pro acháty, to doufám potvrdí série achátů z oblasti Cidlinského hřbetu, kterou jsem v modré nafotil. Jesti Vám příjdou pěkné - vstupte do modrého příběhu tudy - Acháty v modré

Podzimní hledání achátů žlutáků

Makrofotografie atmosférou prodchnuté

Výlet fotografa tam, odkud zpravidla není návratu; do bezedných bažin umění.

Houbařská sezóna

Pro ty z Vás, kteří se rádi vypraví na lov s košíkem a kudličkou malé připomenutí toho, co se dá potkat v dubových lesích, kde jsem nejčastěji tento rok lovil já. Zejména řádné hřiby dubové se letos matce přírodě opravdu vyvedly.

 

Fata Morgana  - 2013

Fotografie motýlů ze skleníku Fata Morgana, který je chloubou Botanické zahrady Praha najdete zde.

Maskování - Masking

V tomto tématu najdete  obrázky dokazující, že příroda je v této oblasti opravdu velký přeborník. Více naleznete v pokračování

Makro architekti / architects

Občas při svých cestách za fotografiemi nacházím roztodivné hmyzí výtvory, které bez uzardění mohou inspirovat nejednoho architekta či dizajnéra. Jaké kousky stavitelského umění makrosvět nabízí se podívejte zde.

 

 

Novinky

04.03.2013 22:17
Nová kategorie nás zavede mezi malé divy makrosvěta, kdy stavitelské dovednosti mnohých šestinožců, osminožců či mnohonožců by rozhodně obstály v konkurenci podivuhodných staveb hominidích dvounožců. Toto téma spolu s exkurzem do světa maskování nejdete pod záložkou Makro témata.
08.10.2012 18:49
Za novinku lze jistě považovat rozrůstající se Atlas hub. Rostou - a to je pro houbaře, ale i fotografy příležitost, která nebude dlouho trvat, a proto se budu snažit ji nepropásnout.
14.07.2012 22:39
Stránky se staly webem měsíce portálu webnode. Jsem rád, že se stránky líbí.
13.11.2011 18:59
Catalog of species: Links to BioLib web page are gradually added. Biolib is a great source of detailed scientific info of all the species portrayed at Photopictura.
13.11.2011 18:42
Postupně budou přibývat odkazy v záložce Katalog na zobrazené druhy na stránkách www.BioLib.cz. Na tomto webu se můžete dozvědět podrobnosti o životě zde vyfotografovaných druhů.
01.10.2011 10:59
Mnohé z obrázků bodou popsány jmény (taxony) vyfocených potvůrek. V případě, že víte, jak se jmenují - budu Vám vděčný za pomoc při jejich určení.
28.09.2011 18:41
Pro lepší pokoukání jsou galerie zobrazovány systémem lightbox.
<< 1 | 2

Stránku navštívilo

Líbí se Vám tyto stránky?